مقالات

بهترین رنگ سایه چشم پائیزی

پاییز فصل خودنمایی رنگ‌هاست و به شما این اجازه را می‌دهد که از رنگ‌های خیره کننده‌اش، در میکاپتان استفاده کنید. خب از آنجایی که رنگ‌های آرایشی در پاییز تغییر می‌کنند، پالت سایه چشمی که از رنگ‌های تابستانی خنک تشکیل شده بود هم جای خود را به پالت رنگ‌های گرم پاییزی می‌دهد. اما شما این رنگ‌ها را می‌شناسید؟ اگر جوابتان خیر است اصلا نگران نباشید. چون ما در این مقاله ۸ رنگ سایه چشم جذاب پاییزی را به شما معرفی کرده‌ایم.

سایه چشم نارنجی، درست به رنگ کدو تنبل

این امکان ندارد که بخواهیم درباره سایه چشم‌های پاییزی صحبت کنیم، اما در میان آنها اسمی از سایه نارنجی نبریم. رنگ نارنجی نماد پاییز است و می‌تواند با گرمای بی‌نظیرش، سرمای پاییزی را از چهره‌تان دور کند. برای اینکه سایه نارنجی رنگ بر روی پلک‌هایتان به اوج جذابیت برسد، حتما آن را با هاله‌هایی از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، طلایی یا زرد ترکیب کنید. اگر بر روی سایه چشمتان کمی گلیتر هم بزنید، از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد.

قهوه‌ای اسپرسو، سایه چشم شیک پاییزی

چه جذاب‌تر از این که رنگ سایه چشمتان را با رنگ قهوه اسپرسوی داغی که در سرمای پاییز می‌نوشید ست کنید؟ قهوه‌ای یک رنگ خنثی است و به همین دلیل، برای خانم‌هایی که عاشق میکاپ‌های نود و خنثی هستند عالی است. البته اگر سایه تک رنگ دوست ندارید، می‌توانید سایه قهوه اسپرسوی خود را با یک رنگ گرم مثل طلایی یا یک رنگ خنثی مثل کرمی ترکیب کنید و چشم‌هایی جذاب و گیرا بسازید. همچنین اگر چشمانتان سبز رنگ است، سایه چشم قهوه‌ای اسپرسو رنگ چشمانتان را نمایان‌تر از همیشه خواهد کرد.

سایه سبز ملایم، رنگی به طراوت بهار

 

اگر خانم جسوری هستید، از کنار این پیشنهاد به سادگی نخواهید گذشت! چرا که کمتر کسی در فصل پاییز، سایه چشم سبز را به سایه‌های دودی و خنثی ترجیح می‌دهد. البته، اگر سبزهای خیلی روشن را دوست ندارید، می‌توانید روی تناژهای دیگر رنگ سبز مثل زمردی زیبا هم حساب باز کنید. شما می‌توانید سایه چشم سبز را با تناژهای مختلف سایه قهوه‌ای ترکیب کنید یا حتی با ترکیب کردن سه رنگ سایه سبز، طلایی و مشکی چشمانی افسون‌گر بسازید.
البته اگر چشمانتان سبز است، بهتر است که از سایه چشم سبز استفاده نکنید.
اما اگر پوست سبزه‌ای دارید، در انتخاب سایه سبز شک نکنید.

سایه قرمز روشن، یک انتخاب خاص برای پاییز

بی‌شک نود و نه درصد ما خانم‌ها عاشق رژ لب قرمز هستیم، اما کمتر پیش می‌آید که کسی ریسک استفاده از سایه چشم قرمز را بپذیرد. اما مسلما زدن سایه چشم قرمز رنگ به چشم‌ها، حال و هوای میکاپتان را حسابی گرم و پاییزی خواهد کرد. البته از آنجایی که سایه قرمز تیره میکاپ را غلیظ کرده و باید برای زدن آن مهارت خوبی داشت، توصیه شده است که در فصل پاییز از سایه قرمز روشن استفاده کنید. قرمز یک رنگ گرم است و می‌توانید برای متعادل کردن آن، از سایه‌های خنثی مثل کرمی هم در کنارش استفاده کنید. ترکیب سایه چشم قرمز با مشکی هم نتیجه میکاپتان را عالی خواهد کرد.

سایه بنفش روشن یا یاسی

اگر دوست دارید که همه نگاه‌ها را مجذوب خود کنید، از کنار این رنگ شاهانه به سادگی عبور نکنید. البته تناژهای روشن بنفش مثل یاسی در پاییز پرطرفدارتر خواهند بود. منتهی اگر عاشق بنفش پررنگ هم هستید، کافیست که این دو رنگ را روی پلک‌هایتان مخلوط کنید تا با کودتایی از زیبایی مواجه شوید. البته که ترکیب سایه یاسی یا بنفش با رنگ مکمل خود یعنی زرد یا حتی رگه‌هایی از طلایی هم حسابی جذابتان خواهد کرد.

صورتی رژگونه، سایه چشم دخترانه پاییزی

 

منظور از صورتی رژگونه، صورتی پررنگی است که تناژی از رنگ قرمز در آن دیده نمی‌شود. این رنگ آنقدر زنده و شاداب است که خیلی از خانم‌ها تصور می‌کنند که از پس آن برنمی‌آیند! اگر یک دختر خانم جوان هستید، با استفاده از این سایه چشم می‌توانید مطمئن شوید که چشمتانتان حرف می‌زنند! البته از آنجایی که صورتی پررنگ یک رنگ گرم و غلیظ است، بهتر است که برای آرایش سایر قسمت‌های صورتتان مثل لب‌ها، از رژ لب‌های کاملا کمرنگ و نود استفاده کنید. سایه چشم صورتی پررنگ در کنار سایه‌های دیگری مثل صورتی کمرنگ یا نقره‌ای زیباتر به نظر خواهد رسید.

سایه چشم مسی، سایه چشم درخشان پاییزی

بازار چشم سایه مسی رنگ در فصل پاییز حسابی داغ است. چرا که مسی در کنار خوشرنگ بودن، درخشندگی خاصی دقیقا مثل فلز مس دارد. اگر چشمان قهوه‌ای رنگی داشته باشید، ترکیب سایه چشم مسی و مشکی حالت چشمانتان را فوق العاده گیرا خواهد کرد. اگر جزو افراد چشم سبز یا چشم آبی هستید، ترکیب سایه چشم مسی با خط چشم و ریمل مشکی برایتان بهترین انتخاب خواهد بود.

سایه چشم برنزی، بهترین سایه چشم پاییزی

 

سایه چشم برنزی رنگ ندارید یا مدت‌هاست که برنزرتان در کیف آرایشی بلا استفاده مانده؟ خب پس وقت آن رسیده که در پاییز امسال با آن یک میکاپ چشمگیر را برروی چشمانتان انجام دهید. رنگ برنزی برای آرایش افرادی با چشم مشکی و پوست سبزه بهترین انتخاب است. البته از آنجایی که این رنگ سایه جلوه درخشانی دارد، بهتر است که در صورت استفاده از آن سایر قسمت‌های صورتتان را با رنگ‌های مات آرایش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *